Bez kategorii

12 listopada rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości!
Już za kilka dni rozpocznie się 11. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości! Od 12 do 18 listopada w całej Polsce odbędzie się kilkaset wydarzeń promujących świadomy rozwój i aktywną postawę wobec życia – warsztatów, debat i szkoleń organizowanych przez ekspertów w dziedzinie rozwoju i promowania przedsiębiorczości. 
 
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to organizowany w 170 państwach, w tym w Polsce, globalny projekt promujący przedsiębiorczość i aktywną postawę zawodową. Ogólnopolskim koordynatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która wraz z Koordynatorami Regionalnymi co roku w listopadzie zaprasza tysiące uczestników do udziału w organizowanych przez partnerów wydarzeniach, związanych tematycznie z szeroko pojętą przedsiębiorczością. Tylko w zeszłym roku w ponad 1,5 tys. warsztatów, szkoleń i konferencji organizowanych w całej Polsce przez ponad 3,5 tys. partnerów, wzięło udział blisko 120 tys. uczestników!
 
W szczególnym dla Polaków 2018 roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbywa się pod hasłem Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości. Organizatorzy projektu chcą w stulecie odzyskania niepodległości docenić przedsiębiorców, którzy nie tylko mieli niepodważalny wkład w ponowne pojawienie się Polski na mapie, ale przede wszystkim swoją zawodową aktywnością wspomagali rozwój wolnego państwa. Podkreślają również jak ważne jest, by patriotyzm łączyć z byciem przedsiębiorczym – firmy i przedsiębiorcy rozwijają gospodarkę, są ważnymi ambasadorami Polski poza granicami kraju. Dlatego też głównym tematem rozmów 11. już odsłony wydarzenia będzie przyszłość: jak będą się zmieniały polskie przedsiębiorstwa w kolejnych dziesięcioleciach i w jakiej kondycji będzie polska gospodarka za sto lat oraz jak sprawić, by w Polsce w 2118 żyło się lepiej niż dziś.
 
W nawiązaniu do tematu przewodniego, Michał Pawłowski, Prezes Fundacji ŚTP wskazuje na liczne zmiany, jakie są udziałem polskich przedsiębiorców: W ostatnim czasie polska przedsiębiorczość rozwinęła się w różnych kierunkach. Powstało środowisko start-upowe, rozpoczęły działalność instytucje wspierające rozwój małych firm – inkubatory przedsiębiorczości, parki technologiczne, biura coworkingowe. W naszej działalności chcemy promować takie inicjatywy.
 
ŚTP w Polsce organizowany jest od 11 lat. W tym czasie Polska stała się jednym z liderów projektu Global Entrepreneurship Week, bijąc rekordy organizowanych wydarzeń, za co została doceniona nagrodami przyznawanymi w Mediolanie i Johannesburgu przez międzynarodową społeczność Global Entrepreneurship Network, której Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest częścią.
 
Podczas Światowego Tygodnia swoje wysiłki łączą instytucje państwowe i samorządowe, parki technologiczne, wielkie korporacje i małe firmy, uczelnie, fundacje i stowarzyszenia. Dzięki sprawnej pracy koordynatorów regionalnych organizujemy tysiące bezpłatnych wydarzeń w 16 województwach – mówią Agata Kochalska i Dominika Nakielska odpowiadające w Fundacji za kontakt z partnerami.
 
Co roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości wspierają instytucje i organizacje działające na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. 11. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbywa się pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, a Partnerami Strategicznymi wydarzenia są: 
Warszawski Instytut Bankowości, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, serwis Konfeo.com, Konfederacja Lewiatan, Izba Coachingu. 
 
Tegoroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, podobnie jak w poprzednich latach, oferuje pulę rozmaitych aktywności.  Jak co roku uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in.  w konferencjach dla początkujących przedsiębiorców, szkoleniach z zakresu finansów, spotkaniach rozwijających umiejętności miękkie, warsztatach pomagających rozwijać pomysły biznesowe lub wydarzeniach wzmacniających kompetencje na rynku pracy. Ważną częścią ŚTP są także wydarzenia skierowane do młodzieży a wśród nich projekt edukacyjny  „Otwarta Firma”, realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, w ramach którego uczniowie poznają realia działalności firm. Pełna lista wydarzeń oraz rejestracja na nie dostępna jest pod adresem https://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/wyszukiwarka/
 
Więcej informacji o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości znajduje się na stronie tydzienprzedsiebiorczosci.pl