Przedsiębiorczość

W szerszym znaczeniu: postawa charakteryzująca się konsekwencją w dążeniu do celu, ambicją, wytrwałością, innowacyjnością i świadomym podejmowaniem wyborów edukacyjnych i zawodowych. W węższym znaczeniu: zakładanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Naszym celem jest uświadamianie Polakom jak wielkie znaczenie w ich życiu ma rozwijanie i pielęgnowanie szeroko rozumianych postaw przedsiębiorczych wśród wszystkich członków społeczeństwa, już od najmłodszych lat:

  • Świadome podejmowanie wyborów: rozmawiając z dziećmi i młodzieżą o ich zainteresowaniach i pomagając im zidentyfikować i rozwijać swoje mocne strony, zwiększamy szanse na to, że ścieżka ich kariery zawodowej nie będzie dziełem przypadku. Pokazując im jak funkcjonuje i jakimi prawami rządzi się rynek pracy pomagamy dokonywać przemyślanych wyborów w momentach, które mogą zaważyć na całym ich życiu zawodowym.

  • Poszukiwanie własnej drogi: sukces i satysfakcja w życiu zawodowym może mieć różne oblicza. Chcemy przekonywać, że nie każdy musi skończyć studia wyższe, mieszkać w dużym mieście czy pracować w korporacji. Mamy o wiele więcej możliwości, niż nam się wydaje. Pierwszym krokiem do sukcesu jest uświadomienie sobie tego faktu.

  • Ciągły rozwój: stałe podnoszenie swoich kwalifikacji i tzw. kompetencji miękkich (m.in. umiejętności pracy w grupie, komunikatywności, samodzielności) to nie tylko szansa na poprawę swojej pozycji na rynku pracy. To także doskonała okazja do tego, by odkryć swoje mocne i słabe strony, zainspirować się i poszerzyć krąg znajomości (tych nieformalnych i tych biznesowych). Dlatego jako fundacja organizujemy projekty takie, jak Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, podpowiadamy gdzie szkolić się (także za darmo) i skąd pozyskiwać środki na realizację swoich pomysłów.

  • Ambicja i dążenie do celu: człowiek przedsiębiorczy to taki, który wytrwale dąży do zamierzonego celu, podnosi się po porażkach i nie boi się podejmować trudnych wyborów. To ktoś, kto nie boi się myśleć inaczej niż inni. Tam, gdzie wszyscy widzą problemy - on widzi szanse i nowe możliwości rozwoju. Chcemy, by w takim duchu byli wychowywani młodzi Polacy.

X

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.