Przedsiębiorcza szkoła

 

"Przedsiębiorcza szkoła" to konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych popularyzujący innowacyjne metody nauczania przedsiębiorczości w szkołach. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2014 roku. Zobacz relację

W tej chwili nie prowadzimy naboru prac konkursowych. 

 ----------------

Głównym celem projektu jest inspirowanie zarówno nauczycieli jak i uczniów do poszukiwania innych niż podręcznik form edukacji przedsiębiorczości oraz do zwiększenia udziału młodzieży w decydowaniu o tym, w jaki sposób zdobywają wiedzę z tego zakresu. Naszą inicjatywą chcemy pokazać jak ważna jest przedsiębiorczość jako umiejętność i jaka różnorodność działań się z nią wiąże. "Przedsiębiorcza szkoła" ma kształtować umiejętności uczniów, zachęcić nauczycieli do innowacyjnych i kreatywnych metod nauczania, a także ma pomóc w podnoszeniu jakości edukacji w Polsce. Do wygrania 5000 zł na realizację własnego projektu! 

Mając na uwadze jak istotne w dzisiejszym świecie są przedsiębiorcze umiejętności, w ramach projektu Przedsiębiorcza szkoła:


• realizujemy projekty wspierające zdobywanie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości oraz kształtujące przedsiębiorcze postawy
• promujemy dobre praktyki nauczania przedsiębiorczości
• wspieramy inicjatywy edukacyjne pomagające zdobyć wiedzę oraz wypracować przedsiębiorcze umiejętności
• organizujemy konkurs "Przedsiębiorcza Szkoła", który pozwala uczniom zdobywać wiedzę z zakresu przedsiębiorczości w praktyczny sposób, z wykorzystaniem metody projektowej.

 

 • Zasady konkursu

  Zadanie konkursowe:

  Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie koncepcji i opisu projektu, który chcieliby zrealizować w ramach zajeć z przedsiębiorczości. Mogą to być np. wyjazdy edukacyjne, cykliczne wydarzenia, warsztaty lub inne inicjatywy, wspierające kształtowanie przedsiębiorczych postaw, uczące zarządzania projektami czy pracy w grupie. Projekt należy opisać na odpowiednim formularzu i wysłać na adres e-mail: kontakt@tydzienprzedsiebiorczosci.pl.

  Skład zespołu konkursowego:
  Zespół projektowy może składać się z 2 do 5 uczniów. Należy wyznaczyć kapitana drużyny (ucznia) oraz opiekuna drużyny (nauczyciela). 

  Zgłoszenie udziału w konkursie:

  Aby zgłosić udział w konkursie należy:

  Zgłoszenia wysłane po 20.10.2014 r nie zostaną rozpatrzone.
  Zgłoszenie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu.

 • Nagroda główna

  Zespół, którego projekt otrzyma najwyższą liczbę punktów otrzyma 5000 zł na realizację zgłoszonego pomysłu w roku szkolnym 2014/ 2015, a szkoła, którą reprezentuje tytuł Przedsiębiorczej Szkoły.

 • Gala finałowa

  Gala Finałowa wraz z wręczeniem nagród odbędzie się 26 listopada na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Podczas Gali poruszymy tematy związane z nauczaniem przedsiębiorczości w Polsce i Stanach Zjednoczonych, zaprezentujemy dobre praktyki i innowacyjne pomoce naukowe, a także porozmawiamy o wyzwaniach i szansach związanych z edukacją z zakresu przedsiębiorczości w naszym kraju. Na wydarzenie zapraszamy w szczególności nauczycieli, pracowników organizacji młodzieżowych i instytucji państwowych związanych z edukacją. Szczegóły i informacje o zapisach już wkrótce.

 • Regulamin konkursu

 • Partnerzy i sponsorzy

   

  Patroni honorowi

       

  men160     ORE160

   

  Patron medialny

   

  edulandia 2011 160

   

  Współpraca: 
  Klub Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS Narodowego Banku Polskiego

X

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.