O Fundacji

Nasza Fundacja jest oficjalnym hostem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce. Jesteśmy częścią sieci GLOBAL ENTREPRENEURSHIP NETWORK. ŚTP to kluczowy, ale nie jedyny projekt Fundacji:

  • prowadzimy szereg działań na rzecz poprawy jakości nauczania przedsiębiorczości w Polsce (np. projekty Citrus Saturday i Przedsiębiorcza Szkoła)
  • włączamy się w konsultacje na temat tworzenia warunków do tworzenia start-upów i scale-upów w Europie
  • prowadzimy KAMPANIE SPOŁECZNE na rzecz poprawy wizerunku polskich przedsiębiorców
  • w 2015 roku wydaliśmy dostępny w sześciu językach raport o tym jak uczyć przedsiębiorczości i tworzyć warunki do rozwoju przedsiębiorczości. 

Nasz zespół składa się z ludzi młodych, aktywnych i biorących życie w swoje ręce. Różnorodne doświadczenie zawodowe, działalność w organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych a także działalność naukowa i studia w kraju i za granicą dały nam szeroką wiedzę o możliwościach rynku pracy. Tą wiedzą i umiejętnościami chcemy się dzielić.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jako wydarzenie promujące przedsiębiorczość odbywa się w Polsce nieprzerwanie od 2008 roku, angażując setki partnerów (firm, instytucji państwowych, organizacji pozarządowych, szkół i uczelni) z całego kraju. Partnerami projektu były takie instytucje, jak Miasto Stołeczne Warszawa, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce, Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce, Konfederacja Lewiatan, Bank Gospodarstwa Krajowego, Poznański Park Naukowo-Technologiczny i wielu innych. 

Misją Fundacji jest m.in. poprawa jakości edukacji w zakresie przedsiębiorczości w Polsce, zwiększanie szans na dopasowaną do kwalifikacji i ambicji pracę dla młodych mieszkańców naszego kraju, zachęcanie Polaków ciągłego rozwoju osobistego i zawodowego niezależnie od wieku oraz wspieranie rozwoju przedsiębiorczości (w tym szczególnie przedsiębiorczości społecznej).

 

 

X

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.