Ochrona Danych Osobowych – jak spełnić wymagania ustawy w firmie

Częstochowa, Joselewicza 1

15.11.2017 17:00

Opłata rejestracyjna

0 zł

Zarezerwowane bilety

1/10

Szkolenie będzie służyło nabyciu wiedzy przez uczestników w zakresie obowiązków bezpiecznego pozyskiwania, przechowywania i przetwarzania danych osobowych w celu minimalizacji ryzyka ich utraty lub niewłaściwego zabezpieczenia. Uczestnicy poznają kontekst prawny oraz podstawową terminologię, a także wymagany przez ustawę zakres dokumentacyjny /polityka bezpieczeństwa, instrukcja zarządzania systemami informatycznymi, niezbędne upoważnienia i klauzule/. Poruszone będą również zagadnienia dotyczące zakresu obowiązków Administratora Danych Osobowych, Administratora Bezpieczeństwa Informacji, roli Generalnego Inspektora Danych Osobowych /GIODO/ – w tym obowiązku zgłaszania zbiorów do GIODO oraz zakresu odpowiedzialności karno-finansowej dla firm i organizacji nie spełniających wymagań ustawowych.

Szkolenie poprowadzi Cezary Suchan, Konsultant i Administrator Bezpieczeństwa Informacji /ABI/ w zakresie ustawy o ochronie danych osobowych /uodo/. Wykształcenie wyższe o kierunku: „Zarządzanie i marketing”, dodatkowo ukończone studia podyplomowe w zakresie „Negocjacji w procesach restrukturyzacji”.

Posiada doświadczenie szkoleniowe i doradcze w projektowaniu dokumentacji z zakresu ochrony danych osobowych, analizy stopnia spełniania wymagań ustawy /uodo/ przez przedsiębiorstwa i organizacje, a także wdrażaniu systemów zarządzania zgodnych z wymaganiami norm ISO, prowadzeniu szkoleń, w tym dotyczących doskonalenia umiejętności interpersonalnych, a także prowadzeniu auditów systemów zarządzania.

X

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.