„Kreowanie pomysłów biznesowych ” - czyli jak założyć firmę i zarobić pierwszy milion? - wykład

Dąbrowa Górnicza, Cieplaka 1c

15.11.2017 09:00

Opłata rejestracyjna

0 zł

Zarezerwowane bilety

1/100

Opis 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest zrealizowany pod hasłem „Kreatywność kluczem do sukcesu w biznesie”. Motto przewodnie nawiązuje do obecnej sytuacji na rynku, co 4 firma przeżywa tylko okres jednego roku działalności. Rozwiązaniem dla początkujących przedsiębiorców jest odkrywanie innowacyjnych pomysłów na założenie własnej firmy, poszukiwanie potrzeb i nisz na rynku. Kreatywność, umiejętność generowania niekonwencjonalnych pomysłów jest jedną z determinantów sukcesu w obranym celu jakim jest dobrze prosperująca firma. Wykład poprowadzi Mateusz Maik, Dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który w ramach prelekcji omówi techniki generowania pomysłów na założenie własnej firmy, metody poszukiwania niezaspokojonych potrzeb konsumentów, określi instytucje z otoczenia biznesu wspomagające rozwój firm oraz  sposoby finansowania startupów. Prowadzący z własnego doświadczenia oraz z doświadczeń ponad 520 firm które wspierał od początku działalności spróbuje odpowiedzieć na pytanie jak zmienić pasję w biznes, jakie przeszkody można napotkać oraz jak z nimi walczyć aby utrzymać się na rynku.

Prowadzący

Mateusz Maik – trener biznesu, mentor, przedsiębiorca. W Inkubatorach pełni funkcję Dyrektora AIP. Pomaga w rozwoju 56 Inkubatorów AIP w całej Polsce, w których funkcjonuje blisko 2600 marek. Od ponad 7 lat kreuje nowe rozwiązania wspomagające kadrę managerską oraz opracowuje nowe programy wsparcia dla Startupów w Polsce. Podczas swojej działalności pomógł rozwinąć́ się ponad 520 firmom. Przygotowuje najlepsze projekty do spotkań́ z inwestorami prywatnymi oraz funduszami inwestycyjnymi. W 2015 roku kiedy pełnił funkcję Partnera Zarządzającego AIP Śląsk jego region otrzymał nagrodę przyznawaną przez Studenckie Forum BCC Śląsk w kategorii Organizacja Promująca Przedsiębiorczość natomiast w 2016 Innowatora w kategorii Innowacyjna organizacja przyznawaną przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jako przedsiębiorca tworzy kreatywne studio graficzne „momstudio”, które specjalizujące się w tworzeniu identyfikacji wizualnych polskich oraz zagranicznych marek. Misją firmy jest aby każda marka miała spójną, profesjonalną identyfikację wizualną, która nada jej odpowiedni charakter oraz wyróżni ją z pośród konkurencji.

X

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.