Pomorski Dzień Przedsiębiorczości - IDG

Lębork, Czołgistów 5

15.11.2017 10:00

Opłata rejestracyjna

0 zł

Zarezerwowane bilety

0/100

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku dnia 15 listopada 2017r. organizuje POMORSKI DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – IDG w Starostwie Powiatowym w Lęborku ul. Czołgistów 5 w godzinach od 10.00 do 14.00

Wydarzenie to odbywa się w trakcie trwania Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (13.11– 19.11.)

Celem POMORSKIEGO DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – IDG jest promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia, przygotowanie osób bezrobotnych i poszukujących pracy do podejmowania samozatrudnienia, spółdzielczości socjalnej w 2018r. wspieranie rozwoju zarówno jednoosobowych firm założonych przez osoby bezrobotne i przekształcanie się ich w mikroprzedsiębiorstwa jak i przedsiębiorstw działających na terenie powiatu lęborskiego.

 

POMORSKI DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI -  IDG jest miejscem spotkania instytucji zaangażowanych w proces uruchomienia działalności gospodarczej, jednostek finansujących i instytucji wspierających przedsiębiorczość z uczestnikami przedsięwzięcia tj. osobami bezrobotnymi, poszukującymi pracy i innymi osobami zamierzającymi uruchomić indywidualną działalność gospodarczą, uczniami szkół ponadgimnazjalnych powiatu lęborskiego a także z przedsiębiorcami i pracodawcami prowadzącymi działalność gospodarczą zamierzającymi rozwijać własne firmy.

 

Dzięki organizacji stoisk informacyjno – doradczych oraz zaangażowaniu instytucji wspomagających i wspierających przedsiębiorczość wszyscy uczestnicy będą mogli uzyskać informacje o sposobie postępowania i procesie zakładania działalności gospodarczej, wymaganiach i niezbędnych dokumentach. Ponadto osoby te mogłyby uzyskać informacje o źródłach pozyskiwania środków finansowych zarówno na rozpoczęcie własnej działalności jak i rozwój już istniejących firm.

 

Pośrednik pracy EURES udzieli informacji wszystkim zainteresowanym o tym jak uruchomić własną firmę za granicą a doradca zawodowy zarówno podczas rozmów indywidualnych jak i warsztatów grupowych może zbadać predyspozycje do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

 

Ponadto podczas POMORSKIEGO DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – IDG osoby, które otrzymały dotacje ze środków Funduszu Pracy i podjęły samozatrudnienie a także pracodawcy lokalnego rynku pracy tworzący nowe miejsca pracy w ramach „DOBRYCH PRAKTYK” będą mogli zaprezentować swoje firmy, poinformować inne osoby zainteresowane uruchomieniem własnej działalności o pomocy Urzędu Pracy a także podzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi zarówno procesu zakładania własnej działalności, załatwienia wszelkich formalności z nią związanych jak i formalności związanych z wyposażeniem lub doposażeniem nowego stanowiska pracy.   

 

Jesteśmy przekonani, iż nasza inicjatywa znajdzie uznanie u osób zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej, uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu lęborskiego oraz pracodawców, ale również w oczach lokalnego społeczeństwa. Wierzymy, że wydarzenie to będzie dla wszystkich stron okazją nie tylko do nawiązania kontaktu, ale również początkiem przyszłej korzystnej współpracy.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

X

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.