Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu

Racibórz, Zamkowa 2

14.11.2017 10:00

Opłata rejestracyjna

0 zł

Zarezerwowane bilety

1/170

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu – szczegółowy program wydarzeń

14 listopada (wtorek) godz. 10.00 – 12.15 dzień dla młodzieży

10.00 – 10.45 MODULOR ARCHITEKCI Mariusz Mrozek, Patryk Gruszka „Architektura – pasja tworzenia czy stabilne zajęcie na całe życie”;

10.45 – 11.30 Agencja Interaktywna Odyseusz Olbiński „Wszystko o INTRO, czyli jak organizować duże imprezy kulturalne”;

11.30 – 12.15 Gravitec Polska sp. z o.o. Radosław Knesz „O działalności gospodarczej z własnego doświadczenia”.

15 listopada (środa) godz. 10.00 – 13.00 dzień dla przedsiębiorców

10.00 – 11.00 „Zatrudnianie cudzoziemców”

Prezentacja PUP:

„Szczegółowa procedura rejestracji oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom w PUP na tle aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy” - Małgorzata Janiczek i Joanna Lasak-Kawulok

Prezentacja Straży Granicznej:

„Zatrudnienie cudzoziemców – planowane zmiany od 2018 r., kontrola legalności zatrudnienia” - por. Magdalena Fonderska

11.00 – 12.00

„Śląski System PSF wsparciem rozwoju MMŚP” - Podmiotowy System Finansowania (PSF) i Baza Usług Rozwojowych (BUR) – Wojciech Wasilewski Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach i Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu.

Podmiotowy System Finansowania (PSF) i możliwości skorzystania  z dostępnych środków przeznaczonych na dofinansowanie usług rozwojowych (szkolenia, doradztwo, kursy, egzaminy, studia podyplomowe) dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw województwa śląskiego (samozatrudnieni, przedsiębiorcy i osoby zatrudnione na umowę o pracę, zlecenie, dzieło).

Dofinansowanie możliwe jest w ramach projektu: „Śląski system PSF wsparciem rozwoju MMŚP” realizowanego przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach w partnerstwie z Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Kwota dofinansowania usługi rozwojowej może wynieść nawet 80%. Maksymalna kwota wsparcia na firmę wynosi 100 tys. zł, na osobę 7,5 tys. zł. Wszelkich informacji na temat pozyskania tych funduszy można uzyskać w Punkcie Rekrutacyjno – Informacyjnym w Cechu Rzemiosł Różnych w Raciborzu, tel. +48 533 590 503, ul. Kilińskiego 2 w dniach: poniedziałek w godz. 10-18, od wtorku do piątku w godz. 9-18, sobota w godz. 8-14.

12.00 – 13.00 „Zaprezentuj swój biznesplan” – rozstrzygnięcie konkursu dotyczącego pomysłu na przedsięwzięcie o charakterze biznesowym, który jest przeznaczony dla uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych powiatu raciborskiego - prezentacja najlepszego pomysłu.

16 listopada (czwartek) godz. 8.30 – 14.00 dzień dla młodzieży

Przygotowanie, moderacja Grzegorz Wawoczny - prawnik, redaktor, wydawca, pracownik IKF PWSZ Racibórz, autor książek nt. historii Śląska.

8.30 – 10.30

- Firmy rodzinne w Raciborzu. Od biznesu rodzinnego do wielkich biznesów;

- MIESZKO S.A. Od laboratorium do sklepowej półki, obszary działalności międzynarodowej spółki w aspekcie planowania rozwoju zawodowego;

- Warsztaty – przygotowanie słodyczy przez specjalistów MIESZKO S.A. oraz uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 i Nr 2 w Raciborzu.

10.30 – 12.00 Spotkanie z Dyrektorem Operacyjnym MIESZKO S.A. Arturem Nowakiem.

Artur Nowak od 2015 roku jest Dyrektorem Operacyjnym i Członkiem Zarządu Mieszko S.A., gdzie odpowiada za działalność trzech zakładów produkcyjnych zatrudniających blisko 700 pracowników. Ma bogate doświadczenie we wdrażaniu strategii zmian mających na celu zwiększanie wydajności procesów produkcyjnych, wykorzystując filozofię Lean. Odniósł wiele udokumentowanych sukcesów w zwiększaniu rentowności operacyjnej poprzez poprawę procesów biznesowych i angażowanie współpracowników w działania ciągłego doskonalenia. Równocześnie posiada wyjątkowe umiejętności interpersonalne oraz silną zdolność do budowania wszechstronnych, zorientowanych na cele zespołów, także w środowisku wielokulturowym. Przed dołączeniem do Mieszko S.A., Artur Nowak przez łącznie 16 lat, związany był z firmą Wrigley. W latach 2009-2014 zarządzał fabryką Wrigley w Czechach. Wcześniej pracował w zakładach produkcyjnych Wrigley w Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce. Był także dyrektorem produkcji w fabryce Cadbury Wedel we Wrocławiu, gdzie pracował w latach 2004-2006. Ukończył studia o specjalności Biotechnologia na Wydziale Rolniczym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Prywatnie w wolnych chwilach namiętnie biega, starając się kilka razy w roku uczestniczyć w maratonach.

12.00 – 14.00

- Firmy rodzinne w Raciborzu. Od biznesu rodzinnego do wielkich biznesów;

- MIESZKO S.A. Od laboratorium do sklepowej półki, obszary działalności międzynarodowej spółki w aspekcie planowania rozwoju zawodowego;

- Warsztaty – przygotowanie słodyczy przez specjalistów MIESZKO S.A. oraz uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 i Nr 2 w Raciborzu.

X

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.