ONI TWORZĄ PRZYSZŁOŚĆ - 10 młodych przedsiębiorców

22.10.2017 15:54

Coraz większym zainteresowaniem wśród osób młodych cieszą się tematy związane z przedsiębiorczością. Wśród tzw. „pokolenia milenialsów”, znajdziemy wiele osób, które odniosły sukces w biznesie, prowadząc firmy i odnosząc przy tym sukces na rynku polskim i zagranicznym.

Postanowiliśmy przybliżyć Wam 10 z nich!

 

Źródło: http://sidly.eu/pl/źródło: http://sidly.eu/pl/o-sidly/zarzad

1. Edyta Kocyk obecnie prowadzi firmę Sidly zajmującą się usługami telemedycyny. Przygodę z biznesem rozpoczęła w 2014 roku jako współuczestniczka programu Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet. Jeden ze swoich sztandarowych pomysłów - monitorującą stan zdrowia opaskę na rękę, stworzyła z myślą o swojej babci. Za swoje osiągnięcia 28-letnia Edyta zebrała około 30 ogólnopolskich i międzynarodowych nagród.
http://sidly.eu/pl/

 

Źródło: http://psyllos.pl/pl/ja/galeriaźródło: http://psyllos.pl/pl/ja/galeria

2. Petros Psyllos urodził się w Grecji w 1994 roku, jednak od wczesnego dzieciństwa mieszka w Białymstoku. Swoje pierwsze techniczne projekty stworzył już w szkole podstawowej. W 2016 roku założył firmę Psyllosoft, poprzez którą komercjalizuje wyniki prowadzonych badań. Jednym z jego najważniejszych wynalazków jest „sztuczne oko”, czyli wynalazek, który ma pomóc niewidomym poruszać się w miejscach publicznych.
http://psyllos.pl/pl/

 

Źródło: facebook.com/lettlyźródło: www.facebook.com/lettly

3. Zuzanna Śleszyńska i Jakub Orłowski (Lettly) – swoją przygodę z biznesem rozpoczęli od stworzenia aplikacji, która umożliwia markom sprzedaż produktów przez Instagram. Aplikacja zyskała dużą popularność i jest używana przez sklepy internetowe na całym świecie. Z zamiłowania do nowych technologii i mediów, Zuzanna i Jakub stali się liderami w dziedzinie Influencer Marketingu w Polsce, tworząc kampanie „szyte na miarę”- dostosowane do marki i influencera.
Lettly realizuje kampanie z influencerami dla marek takich jak L’Oreal, T-mobile, Ikea czy PKO.
http://lettly.com/

 

4. Sebastian Łaźniak dziś lekarz, wówczas student medycyny swego czasu wpadł na pomysł, jak pomóc osobom cierpiącym na cukrzycę. Ich dużym problemem jest konieczność zliczania cukrów ze wszystkich spożytych pokarmów i płynów. Sebastian, aby im pomóc stworzył specjalny kubek, który mierzy poziom węglowodanów w danej substancji. Produkt jest dziś dostępny zarówno na rynku polskim, jak i europejskim.
http://diabee.com/home-pl/Źródło: www.linkedin.com/in/erwin-garbarczyk-źródło: https://www.linkedin.com/in/erwin-garbarczyk

5. Erwin Garbarczyk udowadnia, że nie trzeba wyjeżdżać za granicę, ani nawet do większego miasta, aby rozwijać swoje technologiczno-biznesowe pomysły. Ten pochodzący z Poniec (pow. gostyński) 28-latek z powodzeniem prowadzi firmę Fucco Design zajmującą się drukiem w technologii 3D oraz aplikacjami wykorzystującymi rozszerzoną rzeczywistość. Firma była jedną z pierwszych, które zajmowały się tą tematyką i odniosła światowy sukces.
https://www.fucco3d.com/

 

 

facebook.com/mironiukźródło: https://www.facebook.com/mironiuk

6. Miron Mironiuk - ma 27 lat i już może pochwalić się nie lada sukcesem. Francuski koncern kosmetyczny L’Oreal, postanowił zainwestować w założoną przed trzema laty przez Mirona firmę. Cosmose to aplikacja umożliwiająca zbieranie danych ze smartfonów klientów odwiedzających sklepy stacjonarne, w celu spersonalizowania pod nich reklam online. Firma działa aktywnie na rynku azjatyckim. Dzięki wsparciu L’Oreal ma szansę wejść na rynek zachodni.
https://www.cosmose.co/ 

 

7. Konrad Puchała jest przykładem determinacji w tworzeniu biznesu, która jak wskazuje jego przykład dotyczy także ludzi młodych. Firma, która przyniosła mu duży sukces - zajmująca się odśnieżaniem obiektów wielkopowierzchniowych.  MICRON to już jego trzecie przedsiębiorstwo. Osiągnięcia Konrada w prowadzeniu firmy zdobyły uznanie poprzez przyznanie mu tytułu Młodego Przedsiębiorcy Roku 2014.
https://www.micron.pl/

 

Źródło: https://www.linkedin.com/in/przemyslawkadula/źródło: https://www.linkedin.com/in/przemyslawkadula/

8. Przemysław Kadula - już w czasie studiów założł serwis Notatek.pl - platformy dla studentów, która pozwala na wymianę notatek z wielu kierunków i uczelni. Serwis cieszy się dużą popularnością wśród żaków. Zgromadził obecnie ponad 120 000 notatek. Nie jest to jednak jedyny biznes założony przez Przemysława. Jest również twórcą serwisów Skillveo (rozwiązanie szkoleniowe on-line dla firm) oraz Talent Place (system łączący utalentowanych kandydatów z pracodawcami).
https://notatek.pl/

 

Źródło: linkedin.com/in/laura-godekźródło: https://www.linkedin.com/in/laura-godek

9. Laura Godek-Miąsik - pomimo swojego młodego wieku stworzyła produkt ważny dla osób uprawiających sporty ekstremalne, himalaistów, żeglarzy itd. LYO FOOD to jedyna w Polsce firma produkująca żywność liofilizowaną. Obiad LYO FOOD waży niespełna 100g i zajmuje tyle co mała apteczka a po zalaniu przyjmuje formę pełnowartościowego posiłku. Dzięki swojej poręczności podbija serca osób z całego świata.
https://lyofood.com/

 

10. Najmłodszym przedsiębiorcą w Polsce, urodzonym w 2001 roku jest Krystian Gontarek. Jego działalność rozpoczęła się… 6 lat temu. Najnowsze dzieło Rafała to startup Spotie.me, który jako jeden z dwunastu najlepszych pomysłów w Polsce, w 2016 roku został włączony do Huge Thing.vc. Spotieme to aplikacja dla właścicieli firm, mająca na celu pomoc w znalezieniu co-foundera.

Krystian prowadził już liczne warsztaty z programowania, jak również prowadzenia firmy. Wcześniejszy jego projekt to narzędzie do rekomendacji gier - GameTeller.net. Krystian wymyślił tą aplikację, gdyż sam miał problem z wyborem gry, która go interesuje. Dzisiaj ma 16 lat, jest uczniem gimnazjum i ma na koncie 4 startupy!  

 

X

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.