ŚTP na Mazowszu - zobaczcie, jak było!

26.11.2016 21:56

Za nami 9 edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W województwie mazowieckim działo się wyjątkowo dużo, a to dzięki zaangażowaniu aż pięćdziesięciu partnerów z Warszawy, Płocka, Radomia i innych miast.

 

Tydzień otworzyliśmy konferencją „Biznes jest dobry” 14.11 w Brain Embassy. Uczestniczyło w niej ok 150 osób, a gośćmi specjalnymi byli m.in Ambasador USA w Polsce Paul Jones, CEO Fundacji Startup Poland Julia Krysztofiak-Szopa, przedstawiciele Village Capital, Kauffman Foundation. Gościliśmy również przedstawicieli startupów z misją, takich jak fanimani.pl Leżę i Pracuję czy MoneyFriend oraz przedstawicieli korporacji - PwC, IdeaBank i Wyborowa. Zależało nam na stworzeniu atmosfery partnerstwa i współpracy między sektorami. Dzień wypełniły inspirujące przemowy, debaty i warsztaty a zakończyła integracja przy wybornych drinkach sponsorowanych przez Chivas Polska. Dziękujemy również partnerom strategicznym wydarzenia: Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Polsce, Idea Hub, Miastu Warszawa i agencji marketingowej One House.

 

W całym województwie mazowieckim odbyło się łącznie 86 wydarzeń. To znacznie więcej niż rok wcześniej. Uczestnicy ŚTP, którzy zarejestrowali się na stronie tydzienprzedsiebiorczosci.pl, mogli wziąć udział w takich spotkaniach, jak: trening współpracy z wykorzystaniem klocków LEGO” organizowany przez Centrum Młodego Odkrywcy, „Zarządzanie stresem, a efektywność zawodowa”  organizowany przez Create Your Way, „czy prawne aspekty rozpoczęcia własnej działalności”, który przeprowadził KPRF Law Office.

 

W Szkole Głównej Handlowej odbyły się dwa wydarzenia: Konferencja naukowa: Tożsamość, Wizerunek i Kapitał Marki Firmy Rodzinnej oraz spotkanie pt.„Nowoczesna przedsiębiorczość” poprowadzona przez Łukasza Grużewskiego. Partnerem 9. edycji ŚTP był też po raz kolejny Uniwersytet SWPS i Politechnika Warszawska, a także Wyższa Międzynarodowa Szkoła Biznesu w Warszawie. 

 

Już kolejny rok z rzędu w ŚTP włączył się także Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, II Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz biura coworkingowe takie, jak Busy Bee czy Noa Cowork. W Centrum Przedsiębiorczości Smolna mogliście nawiązać nowe biznesowe kontakty podczas Networking #Acedemy_Smolna, prowadzonej przez naszego wieloletniego partnera – Youth Business Poland.

 

Ale Mazowsze to nie tylko Warszawa! W Płocku o to, żebyście rozwijali swój przedsiębiorczy potencjał dbał Urząd Miasta, Startup Płock i – po raz kolejny -  Academia Economica. Wydarzenia w ramach ŚTP odbyły się także w Radomiu, Ciechanowie, Gostyninie, Żurominie, Jednorożcu, Ostrołęce, Mławie, Grodzisku Mazowieckim, Starej Iwicznej, Pruszkowie i Pułtusku.

 

Dziękujemy wszystkim Partnerom, którzy przeznaczyli swój czas we włączenie się w naszą inicjatywę. Przesyłajcie nam swoje relacje i zdjęcia z wydarzeń - chętnie je opublikujemy!

Już za rok jubileuszowa, 10 edycja – mamy nadzieję, że znowu nie zawiedziecie :) 

 

 

X

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.